Instalacja grzewcza do magazynu

 

Pracodawca ma za zadnie zapewnić wszystkim swoim pracownikom odpowiednie warunki pracy lub wypłacić zadośćuczynienie za pracę w trudnych bądź szkodliwych warunkach. O spełnienie wszystkich warunków jest dość trudne, zwłaszcza zimą, niektóre pomieszczenia bardzo ciężko ogrzać. Na szczęście to że coś jest trudne nie oznacza, że jest niemożliwe.

Jak ogrzać magazyn?

ogrzewanie magazynówNajtrudniej jest ogrzać magazyn, ponieważ jest dużym pomieszczeniem bez żadnych przegród, a w dodatku posiada bardzo duże drzwi przez które ucieka mnóstwo ciepłego powietrza. Właśnie dlatego ogrzewanie magazynów nie jest takie proste. Tradycyjny rodzaj ogrzewania jest zbyt mało efektywny żeby ogrzać magazyn. Duże straty ciepła wymagają bardzo efektywnego ogrzewania. Tylko w taki sposób będziemy mogli utrzymać temperaturę powietrza na zadowalającym poziomie. W nieszczelnych pomieszczeniach o bardzo dużej powierzchni, takich jak magazyn, najlepiej sprawdzają się instalacje grzewcze w postaci promienników. Do wyboru mamy między innymi promienniki gazowe i elektryczne. Promienniki elektryczne cieszą się największą popularnością. Poza dużą efektywnością i energooszczędnością promienniki posiadają jeszcze jedną, bardzo dużą zaletę, którą jest ich sposób montażu. Promienniki umieszczamy tuż pod sufitem, dzięki temu nie są narażone na zniszczenia, a także nie zajmują powierzchni użytkowej. Dzięki promiennikom możemy zapanować nad temperaturą powietrza w magazynie, w przypadku ogrzewania konwekcyjnego jest to trudniejsze.

Koszt zakupu i montażu takiej instalacji zależny jest od wielu czynników, między innymi od wielkości instalacji, a także od tego jaki model promienników wybierzemy. Taka instalacja kosztuje prawie tyle samo, co tradycyjna instalacja grzewcza, a jest dużo lepsza.