Wiek dzieci a wybór zabawki edukacyjnej

Nauka w życiu każdego dziecka jest najważniejsza, chociaż przeważnie tego nie rozumieją. U kilkulatków dobrym sposobem na naukę jest zabawa. Nie chodzi tu o zwykłą zabawę, ale o bawienie się zabawkami edukacyjnymi. Ich stosowanie, może nauczyć dzieci na przykład prostego dodawania i rozpoznawania prostych kształtów i ich dopasowywania.

Zabawki edukacyjne w zależności od wieku dziecka

zabawka edukacyjnaDla dzieci w wieku trzech lat doskonałym prezentem jest zabawka polegająca na sortowaniu klocków. Dziecko chcąc posprzątać porozsypywane klocki, musi dopasować je kształtem do otworu. Zabawka oprócz nauki dopasowywania kształtów i ich nazw takich jak kwadrat, trójkąt, prostokąt, zachęci je również do sprzątania. Zabawka edukacyjna dla trzylatka może również polegać na nauce zwierząt, na przykład poprzez naciśnięcie przycisku z obrazkiem, na którym jest nosorożec, zabawka wypowie nazwę zwierzęcia, oraz nauka kolorów, polegająca na tej samej zasadzie. Zabawką edukacyjną dla pięcioletniego dziecka może być zabawka ucząca kolejności cyfr lub prostego liczenia, czyli dodawania i odejmowania na małych liczbach. W wieku sześciu lat dzieci idą do szkoły do tak zwanej zerówki. Tam oprócz zabawy z innymi dziećmi mogą być przyzwyczajane do nauki, która polega na pisaniu w niektórych szkołach pojedynczych literek. Oprócz nauki szkolnej można uczyć dzieci w domu. Taka nauka może polegać na nauce literek cyfr. Pamiętajmy, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, którą możemy im zapewnić właśnie tymi zabawkami.

Każdy rodzic chciałyby, aby ich dzieci dobrze się uczyły, dlatego małe dzieci można zachęcić do nauki, przy pomocy zabawki edukacyjnej. W ten sposób możemy zacząć dbać o ich rozwój i przyszłość. Zabawki edukacyjne można kupić już od siedemdziesięciu złotych, a ich cena w zależności od ilości funkcji rośnie.